Yaşam Tarzı 03 EKİM 2012 / 14:32

SOBEE Studios ve Joygame futbol için bir araya geldiler

SOBEE Studios ve Joygame, dünyanın ilk 11'e 11 online futbol oyunu I Can Football 2 ile büyük bir işbirliğine imza atıyor. SOBEE tarafından geliştirilen ve Joygame tarafından yayınlanacak olan “I Can Football 2” oyunu, 4-7 Ekim 2012 tarihlerinde Lütfi Kırdar Fuar Merkezi'nde yapılacak GameX Fuarı’nda oyunseverlere duyurulacak.

Oyunun ilk serisinin yapımcılığını ve yayımcılığını yapan SOBEE Studios, kalitesiyle kendini ispatlamış ve oyunseverleri kendisine hayran bırakmış I Can Football’un dünyanın en büyük takımı Manchester United’ı içeren ikinci serisinde, Joygame ile güç birliği yapma kararı aldı.

I Can Football, Dünyanın ilk 11’e 11 Online Futbol Oyunu

Dünyanın ilk 11’e 11 online futbol oyunu olan I Can Football, Türkiye ve dünyadan yüz binlerce futbolseveri buluşturan bir çevrimiçi stadyum. SOBEE tarafından 2009 yılında geliştirilen I Can Football, daha önce 2010 yılında Londra’da düzenlenen WCA Dünya İletişim Ödülleri’nde En İyi İçerik Ödülü ve Teknoloji Ödülleri’nde Başarı Ödülü almıştı.

İnternet üzerinden oynanan ve oyunculara birbirlerine karşı 11 kişilik takımlar oluşturarak maç yapma imkanını sağlayan I Can Football 2, tamamen yerli yetenek ve emekle hazırlanan, 3 boyutlu bir futbol oyunu olma özelliğiyle tüm ilgileri üzerine topluyor.

SOBEE Studios ve Joygame bu örnek işbirliğiyle I Can Football 2’nin milyonlarca oyuncuya ulaşarak, dünya çapında bir ürün olmasını hedefliyor.