Yaşam Tarzı 24 KASIM 2011 / 13:19

Smart TV’de 2012 hedefi: Yüzde 20

Smart TV’de 2012 hedefi yüzde 20

Bilgisayarı salonumuzdaki ekrana taşıyan Smart TV konseptinin önümüzeki yıl pazarın yüzde 20’sine hakim olması bekleniyor.Son yıllarda vitrinlerin ön kısımlarına doğru kayan ‘smart TV’lerin satışları da hız kazanmaya başladı. Bu yıl yüzde 10’luk bir pazar payına sahip olan yeni konseptin önümüzdeki yıl bunu ikiye katlaması bekleniyor.

Sony ve LG uzun süre önce ‘Google TV’lerini piyasaya sürmüştü. Bu az sayıdaki modelin üzerine yeni özellikler eklenmiş ve zenginleştirilmiş yeni modellerin gelmesi gündemde. Diğer taraftan sadece internete bağlanabilen TV’ler olarak bakıldığında bu tip ürünlerin 2013 yılında yüzde 50’ye varacağı öngörülüyor.

Bir noktada bilgisayar işlevini ekrana taşıyan ‘smart TV’ler, sadece donanım olarak değil, içerik anlamında da zenginleşiyor. Samsung’un bu TV’ler için özel uygulamalar geliştirmeye çalıştığı biliniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun