Yaşam Tarzı 23 HAZİRAN 2010 / 14:35

SkypeKit kullanıma sunuldu

Skype'ı kendi yazılımlarında görmek isteyen yazılım geliştiricilere özel program geliyor.

Skype'ı kendi yazılımlarında görmek isteyen yazılım geliştiricilere özel program geliyor.


Skype yaklaşık yedi yıldır bilgisayar üzerinden görüşme imkanı veren yazılımıyla tanınıyor. Yeni duyurulan SkypeKit isimli yeni yazılım geliştirme kiti ile tüketici elektroniği ve masaüstü yazılım geliştiricileri, Skype'ı kendi yazılımlarıyla bütünleştirebilecek.

Şu anda sadece Linux'de çalışan SkypeKit beta sürümüyle 23 Haziran'dan itibaren kullanıma sunuluyor. Önümüzdeki haftalarda da Windows ve diğer işletim sistemleri için sürümlerin piyasada olacağı bilgisi verildi.

SkypeKit, Skype'ın sesli arama, görüntülü arama ve anında mesajlaşma gibi popüler özellikleri için bir dizi güvenilir "Application Programming Interface'in yanı sıra, SILK kodlayıcı-kod çözücüsünü temel alan Skype'a has genişbant ses özelliğini de içeriyor. Ayrıca, SkypeKit kullanan geliştiriciler, kendi ürünlerinde "Skype ile uyumlu" olduğunu belirterek kullanıma sunabilecek.

SkypeKit'in beta sürümü için yalnızca davetiye ile gelen kullanıcılar yararlanabilecek. Ayrıntılı bilgi ve kullanım hakkı için bu adresi kullanabilirsiniz.