Yaşam Tarzı 23 HAZİRAN 2010 / 14:35

SkypeKit kullanıma sunuldu

Skype'ı kendi yazılımlarında görmek isteyen yazılım geliştiricilere özel program geliyor.

Skype'ı kendi yazılımlarında görmek isteyen yazılım geliştiricilere özel program geliyor.


Skype yaklaşık yedi yıldır bilgisayar üzerinden görüşme imkanı veren yazılımıyla tanınıyor. Yeni duyurulan SkypeKit isimli yeni yazılım geliştirme kiti ile tüketici elektroniği ve masaüstü yazılım geliştiricileri, Skype'ı kendi yazılımlarıyla bütünleştirebilecek.

Şu anda sadece Linux'de çalışan SkypeKit beta sürümüyle 23 Haziran'dan itibaren kullanıma sunuluyor. Önümüzdeki haftalarda da Windows ve diğer işletim sistemleri için sürümlerin piyasada olacağı bilgisi verildi.

SkypeKit, Skype'ın sesli arama, görüntülü arama ve anında mesajlaşma gibi popüler özellikleri için bir dizi güvenilir "Application Programming Interface'in yanı sıra, SILK kodlayıcı-kod çözücüsünü temel alan Skype'a has genişbant ses özelliğini de içeriyor. Ayrıca, SkypeKit kullanan geliştiriciler, kendi ürünlerinde "Skype ile uyumlu" olduğunu belirterek kullanıma sunabilecek.

SkypeKit'in beta sürümü için yalnızca davetiye ile gelen kullanıcılar yararlanabilecek. Ayrıntılı bilgi ve kullanım hakkı için bu adresi kullanabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun