Yaşam Tarzı 10 EKİM 2012 / 17:22

Sinemada tiyatroda "telefonum çalıyor" gerginliğine son

Sinemada "telefonum çalıyor" gerginliğine son

Sinemaya giderken telefonunuzu kapatmayı unuttuysanız ve film esnasında telefonunuz çalarsa, salondaki kitlenin sert bakışları ve iğneleyici sözlerine hazır olmalısınız. Ya da telefonunuza öksürme sesi kaydederek bu sorunu kökten çözebilirsiniz. Sinema salonunda insanları rahatsız belki de en kilit durum film esnasında çalan cep telefonu olabilir (hemen ön koltuğa oturan dev kafalı insanı saymazsak tabi). Çoğu insan bunu bilinçli olarak yapmasa da, dalgınlıkla unutabilir ve sinemada rezil olma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir.

LifeHacker ise öksürük, hapşırma gibi doğal sesleri cep telefonu melodisi yaparak bu sorunun önüne baştan geçebileceğiniz yönünde bir tavsiye yayınlamış. Bu fikir bizim de hoşumuza gitti, sizlerle paylaşalım istedik.

Her ne kadar sinemaya giderken telefonun sesini kısmaktan yana olsak da, yine de alternatif bir çözüm olarak bunu da göz önüne almak fena olmayabilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun