Yaşam Tarzı 11 ARALIK 2014 / 12:11

Shazam Spotify ile birlikte kabuk değiştiriyor

Müzik severlerin en fazla tercih ettiği müzik tanıma uygulamalarından olan Shazam, Spotify ile gittiği işbirliği ile birlikte yapısında önemli değişimlere gidiyor. Yeni gelen güncellemelerle beraber Shazam'da tanımlanan şarkılar, uygulamadan çıkmadan Spotify altyapısı üzerinden dinlenebilecek. 

Online müzik servisi Spotify ile işbirliğine giden Shazam, kullanım alanını genişletiyor. Mobil ve web arayüzünde yapılan değişimlerle birlikte, müzik tanımlama servisi servisinin yanı sıra, tanımlanan şarkılar da Shazam üzerinden çalınabilecek. Uygulama, müzik çalma özelliğinin yanı sıra arama ve tanımlama konusunda da kullanıcılarına çok daha fazla seçenek sunacak. Yeni müzik oynatıcısı geliştirilirken Tinder’dan ilham alan Shazam, kullanıcılarına çalınan şarkıları sola doğru sürükleyerek değiştirebilme olanağı sunuyor. Çalınan şarkıları beğenen kullanıcılar, sağa doğru sürükledikleri şarkıları müzik listelerine ekleyebiliyorlar.

iTunes başta olmak üzere,  özellikle online müzik albümü satışına katkısı yadsınamayan Shazam, Spotify ile yaptığı işbirliği ile beraber bu etkiyi iyice artıracak gibi görünüyor. Müzik çalma, listeleme ve Spotify faktörünü bir araya getirdiğimizde, hem Shazam’ın hem de Spotify’ın bu işten karlı çıkacağını öngörebiliriz. Hali hazırda 500 milyon indirme sayısına ulaşan Shazam’ın yeni uygulamasını, Google PlayStore ve AppStore üzerinden indirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra web sitesinde "Shazam Hall of Fame" sayfasına yer veren uygulama, bugüne dek 5 milyondan fazla Shazam'lanan şarkıları bu sayfada topladı. Shazam Hall of Fame sayfasına bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun