Yaşam Tarzı 28 EYLÜL 2012 / 10:09

Sharon Van Etten ilk kez Türkiye’ye geliyor

Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Sharon Van Etten, 12 Ekim’de Maçka KüçükÇiftlik Parkı’nda vereceği konser ile müzikseverlerle buluşuyor. Indie rock ve neofolk müziğin yeni nesil temsilcilerinden Sharon Van Etten, Avea Escape to Music Konserlerinin bu yılki ilk konuğu oluyor.Kurulduğu günden bu yana müziğe verdiği destek ve gerçekleştirdiği konser serileriyle Türkiye'nin ve dünyanın en önemli sanatçılarını müzikseverlerle buluşturan Avea, Escape to Music Konserleri’ni Ekim’de Sharon Van Etten ile başlatıyor. Indie rock/neofolk’un parlayan yıldızı Sharon Van Etten, 12 Ekim Cuma günü KüçükÇiftlik Park sahnesinde.

2009 yılında Espers’dan Greg Weeks’in öncülüğünde “Because I was in love” albümüyle müzikal kariyerine başlayan Sharon Van Etten, özellikle “Woman’s Prison” filminde seslendirdiği “Coming Home” şarkısıyla dikkatleri üzerine çekti.

The National ve Beirut gibi isimlerle birlikte sahne alan Sharon Van Etten’in ertesi yıl çıkardığı ikinci stüdyo albümü “Epic”de yer alan “Love More” kaydı Bon Iver ve The National Grubu tarafından yorumlandı.

Geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan son stüdyo albümü olan “Tramp” ile eleştirmenlerden tam not alan Sharon Van Etten’ın prodüktörlüğünü The National Grubu’ndan Aaron Dessner yaparken, “Serpent” adlı şarkıda da sanatçıya eşlik etti. Ses rengi Patti Smith’i andıran Etten’in, son albümü “Tramp” İngiltere’nin önde gelen müzik dergilerinden NME tarafından 2012’nin en iyi albümlerinden biri olarak gösterildi.3. Avea Escape To Music Konserleri kapsamında, Sharon Van Etten 12 Ekim Cuma günü Maçka KüçükÇiftlik Park’ta muhteşem bir konserle müzikseverlerle buluşacak. Joan Baez, Vashti Bunyan, Nick Baird gibi isimlerden ilham alan Sharon Van Etten, sesi ve melodilerinin yanı sıra sempatik tavırları ve gitar performansı ile hayranlarına unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak.

Kapı açılış; 20:00

Konser başlangıç; 21:30

Konserler hakkında ayrıntılı bilgiye www.aveakonserleri.com, www.facebook.com/EscapeToMusic, www.twitter.com/Escape_To_Music adreslerinden ulaşılabilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun