Yaşam Tarzı 12 TEMMUZ 2010 / 14:44

Service Pack 2'nin güncellemeleri sona eriyor

Windows XP SP2 ısrarı son bulmayan kullanıcıları zor günler bekliyor.

Windows XP SP2 ısrarı son bulmayan kullanıcıları zor günler bekliyor.


Microsoft bundan sonra Windows XP Service Pack 2 için güncelleme yayınlamayacağını bildirdi. Bu demek oluyor ki Windows XP SP3, Vista ve Windows 7'ye geçmeyen kullanıcılar için zafiyet dolu günler başlayacak.

Vista ve Windows 7 çıkalı yıllar oldu. Bu iki işletim sisteminin de XP'den daha güvenli olduğu Microsoft tarafından defalarca açıklandı. Uzmanlar da benzer bilgiler veriyor ancak dünya çapında en çok kullanılan işletim sistemi halen Windows XP. Hatta bazı araştırmalarda özellikle şirketlerin yüzde 80'inin XP kullandığı ortaya çıkıyor.

Windows XP üzerinde ısrar gösteren şirketlerin birçoğu Service Pack 2'den Service Pack 3'e bile geçmedi. Service Pack 2'nin güncellemelerine bu hafta son verileceği bilgisi gelirken Service Pack 3 güncellemelerinin 2014'e kadar devam edileceği bildirildi.

Kullanıcıların kısa vadede Service Pack 3'e geçmesi ilk aşamada çözüm getirebilir. Microsoft'un önerisine göreyse, doğrudan Windows 7'ye geçmek en geçerli ve güvenli çözümü sağlayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun