Yaşam Tarzı 05 EYLÜL 2011 / 11:47

Schneider güvenlik ve enerji verimliliğini bir arada sunmayı hedefliyor

Akıllı ev sistemleri, hem maliyet avantajı hem de enerji tasarrufu sunmaya çalışırken kullanıcıların hayatını büyük ölçüde kolaylaştırıyor.Enerji yönetimi konusunda faaliyet gösteren Schneider Electric, “Life Space Bussiness” çözümleri ile konfor ve güvenliği bir arada sunmayı hedefliyor. Evlerde ihtiyaç duyulan tüm konuları farklı senaryolarla birleştiren Schneider Electric Unica KNX ve Unica Wireless otomasyon çözümleriyle maliyet ve enerji yönünde tasarruf sağlanması isteniyor.

Sunulan sistemlerle evin tamamında yapılabilecek değişiklikler, birkaç saat içerisinde duvarlar delinmeden ve yeni kablo döşemeye gerek kalmadan çalışır hale getiriliyor.

Tanıtımını gerçekleştirilen Schneider Electric KNX ve Wireless sistemler ile donatılan Esma Sultan Yalısı’nda konuklar, ortamın ısıtılmasından soğutulmasına, aydınlatılmasından güvenliğine kadar, hayatı daha güvenli ve konforlu kılan akıllı ev sistemleri çözümlerini yakından görme imkanı buldu.

Akıllı ev sisteminin kullanıcılara doğrudan katkısı ne oluyor?

Fırında bekleyen yemekler siz eve gelmeden hazır olur…

Sizin belirlediğiniz senaryoya göre yemek masasının üzerindeki avizeler yanar, perdeler açılır ve hatta evden çıkmadan önce hazırlanıp, fırına konulan yemekler tek bir tuşla pişmeye başlar. Gün sonunda size düşen tek şey leziz yemek kokuları eşliğinde, masayı hazırlamak ve dostlarınızla keyifli bir akşam yemeği geçirmek olacaktır.Eve geldiğinizde …

Tek tuşla salonda Tv izleme atmosferi yaratırken yine tek bir tuşla sinema atmosferi için gerekli ortam ve ışıklandırmayı yapabilirsiniz. Yapacağınız ayarlama ile loş aydınlatmanız anında parti ortamına da dönüşebilir.

Gece güvenle uyur, tüm evi yatağınızdan kontrol edebilirsiniz…

Tek tuşla aydınlatmaların sönmesi, gece lambasının açılması ve en üst seviyede enerji tasarrufunun sağlanması için ısıtma-soğutma derecesinin ayarlanmasını sağlayabilirsiniz.

Evden uzakta, tatilde…

Akıllı ev otomasyon sistemleri ile evden çıkarken tek tuşa basarak tüm panjurlar aşağı iner, tüm perdeler kapanır, tüm aydınlatmalar söner, güvenlik sistemi devreye girer, prizlere giden elektrik kesilir. Banyo ve mutfakta su basması dedektörü ile vanaların kapatılması, duman dedektörü yangını algıladığında elektriğin anında kesilmesi ve panjurların açılması siz uzaktayken akıllı evinizin size sağladığı konfor ve güvencelerin sadece bir kısmıdır.

Hırsız ve güvenlik senaryosu…

Hırsızlar için özel hazırlanan senaryolar sayesinde hareket ve varlık dedektörleri istenilen telefon numarasına arama ve mesajlı bildirimi yapılmaktadır. Hırsızları yanıltmak için evde varlık simülasyonu 1 günlük normal aydınlatma ve perde kontrolü kaydedilir ve bu sürekli olarak tekrarlanır. Cam kırılması sensörü, kapı pencere konum sensörünün yanı sıra elinizin altında bulunan panik butonu ile şüpheli bir durumda evde dolaşan hırsız aniden yanıp sönen aydınlatmalarla şaşırtılabilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun