Yaşam Tarzı 21 EYLÜL 2011 / 16:53

Samsung ve TOÇEV okulları onarıyor

Güney Kore şirketiyle Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı bir araya geliyor ve doğu illerindeki okullar onarılıyor. Yürütülen kampanyada çocukların eğitimine katkıda bulunacak gönüllüler aranıyor.Samsung, Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) tarafından yürütülen Yaşasın Okulumuz projesine desteğini, onardığı okullara yenilerini ekleyerek sürdürüyor. TOÇEV ile birlikte bu yıl Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da, 3 ilde, 3 köy okulu daha onaran Samsung, online bir kampanya ile tüketicileri de okul açılışına dahil edecek.

Kampanya ile köy okulu açılışının heyecanına ortak olmak isteyen, müzik, resim, el işi, seramik, maket, satranç, fotoğraf, oyun ve benzeri konularda okulda öğrenciler ile grup veya atölye çalışması yapabilecek “yetenekli” gönüllülerin bulunması amaçlanıyor.

Gönüllüler, 19 Eylül-5 Ekim 2011 tarihleri arasında, www.samsung.com/tr/yasasinokulumuz sitesine, yeteneklerini anlatan kısa bir metni, video’yu veya fotoğraflarını ekleyerek başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Jüri değerlendirmesinin ardından seçilecek 5 kişi, Samsung’un davetlisi olarak katılacakları açılış töreni öncesinde çocuklarla birlikte atölye çalışması yapabilecek ve törende de çalışmaları beraber sergileme imkanı bulacaklar.

Yeteneğini sergileyerek okul açılış gününde miniklere güzel anılar bırakmak ve açılışa katkı sağlamak isteyen tüm gönüllüler www.samsung.com/tr/yasasinokulumuz adresinden ya da Samsung Türkiye Facebook sayfasından kampanyaya katılabilir.