Yaşam Tarzı 07 HAZİRAN 2012 / 16:09

Samsung ve LG bulutta oyun işine giriyor

Samsung ve LG bulutta oyun işine giriyor

Akıllı televizyon pazarını sürükleyen Uzak Doğulu şirketler, bulut üzerinden oyun sağlayan Gaikai ile işbirliğine gidiyor.Akıllı televizyonların doğasında bulut tabanlı yazılımların kullanılması var. Bulut üzerinden oyun için henüz erken diye düşünsek de akıllı televizyonlar bu süreci hızlandırabilir.

Samsung ve LG de bunu düşünerek internet üzerinden oyun hizmeti sunan Gaikai ile anlaşma gerçekleştirdi. Samsung, 7000 serisi ve üzerindeki cihazlarını satın alan kullanıcılarına bulut üzerinden oyun fırsatı sunacak.

Oyunlar doğrudan televizyon üzerinden satın alınabilecek ya da deneme sürümleri ücretsiz olarak oynanabilecek. LG ve Samsung akıllı televizyon piyasasında kıyasıya rekabete girdi. Şirketler en iyi oyun sistemini kurmak için de yarışırken, iki şirket de Gaikai ile çalışıyor.

Önümüzdeki dönemde bulut üzerinden oyun hizmeti veren şirket ve geliştiricilerin önlerinde yeni oluşan önemli bir pazar bulunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun