Yaşam Tarzı 17 ARALIK 2015 / 09:00

Samsung tabletlerden piyano yaptı

Samsung Electronics, tableti Galaxy Tab S2 ile yaratıcı bir inovasyona imza attı.

İngiltere’nin popüler ismi Piyanist Myleene Klass ile işbirliğine giden Samsung, 100 adet Galaxy Tab S2’den meydana getirdiği “düz piyanosu”nun tanıtımını Londra’nın ünlü alışveriş noktalarından Spitalfield Market’ta gerçekleştirdi.

Piyanist Myleene’i bir noel ağacının altında koskoca bir hediyenin paketini açarken görenler, karşılarına onlarca Samsung Galaxy TAB S2 ile oluşturulmuş koca bir piyano çıkınca gözlerine inanamadı. Tablet (piyano) tuşlarının başına geçen sanatçı, tüm Spitalfield Market’a müziğini dinletti.

Galaxy Tab S2’lerden yapılan piyanoyu şöyle değerlendiren Myleene şunlar söyledi: “Hiçbir şey beni kızlarımla piyanonun başına geçmek kadar mutlu edemez. Gerçekten de bir ilki başaran Samsung Tab S2 piyano, daha önce çaldıklarımdan çok farklı. Küçük kızım ‘Jingle Bells’ çalmayı yeni öğrendi; bu piyanoyu denemekten çok hoşlanacağına eminim.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun