Yaşam Tarzı 16 KASIM 2015 / 15:54

Robotik protez kol hayatını değiştirdi

Rebekah Marine çocukluğundan beri model olma hayali kuruyordu. Ancak doğuştan sağ kolu olmayan Marine, sektör içinde kendine iş fırsatı yaratmak için kiminle görüşse reddediliyordu.

Fiziksel engeli yüzünden ekosistem içerisinde yer alamayacağı belirtilen Marine’nin hayatını kullandığı robotik protez kol değiştiriyor. Model olma hayaline, kullandığı robotik protez kol ile ulaşan Marine, teknolojinin insanların hayatlarını nasıl değiştirebileceğine örnek teşkil ediyor.

İki sensör yardımıyla çalışan robotik protez, iç ve dış kol kas hareketlerini algılayarak gerçek bir kol gibi çalışıyor. Robotik kolu sayesinde moda sektöründe yarattığı farklılıkla insanların aklında kalan Marine, artık hem hayalindeki işi yapıyor; hem de sektörde isminden bahsettiyor.

Günümüzde artık gelişen teknolojiler,  engelleri olan insanların hayatlarını kolaylaştıracak çözümler sunarak; engellilerin her alanda fırsat eşitliğine sahip olabilmesini adına tüm dünyaya savaş açıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun