Yaşam Tarzı 21 NİSAN 2010 / 16:17

Robotik meraklıları İTÜ'de buluştu

İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜRO'10 etkinliğinde becerikli robotların istilasına uğradı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜRO'10 etkinliğinde becerikli robotların istilasına uğradı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen İTü Robot Olimpiyatları, 15-17 Nisan 2010 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi'nde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Ülkemizde ve dünyada gün geçtikçe gelişen ve önem kazanan robotik alanına dikkat çekmek ve bu alandaki gelişime katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatları, amatör ve profesyonel olarak robotik konusuna ilgi duyanları bir araya getiren bir organizasyon olarak robotik bilincini gelecek nesillere aktarmayı hedefledi.

Türkye'de öğrencilerin çabaları eşliğinde robotik eğitiminin önemini ve verimini sorgulayan, dünyada hızla gelişen robotik alanında Türkiye'nin gücünü artırmayı hedefleyen İTÜRO'10'da yarışmacılar mini sumo, basit çizgi izleyen, gelişmiş çizgi izleyen, süpürge, yangın söndüren, kendini dengeleyen robot ve serbest kategorilerde birbirleriyle mücadele ettiler. Ayrıca etkinlik boyunca düzenlenen konferans ve panellerde, robotik alanındaki gelişim ve edinilen tecrübenin endüstriye nasıl uygulanacağı konusunda bilgilenme fırsatı buldular.

Şimdi sizi İTÜRO'10'dan derlediğimiz görüntülü izlenimlerle baş başa bırakıyoruz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun