Yaşam Tarzı 09 EYLÜL 2011 / 14:20

Resistance 3 satışa sunuldu

Büyük mücadelede 3. perde açılıyor

PS3 platformuna özgü olan FPS (First Person Shooter) türünün en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilen Resistance serisinin son oyunu Resistance 3, 3D görüntü ve PlayStation Move desteğiyle PS3 sahiplerinin beğenisine sunuldu. İlk oyundan beri büyük bir ilgiyle takip edilen Resistance serisinin üçüncü oyunu olan Resistance 3’ün konusu 1950’li yılların Amerika Birleşik Devletleri’nde geçiyor.

Harabeye dönen Amerika topraklarında umutsuz bir mücadelenin öyküsü

1950’lilerin dünyasını değiştiren ikinci bölümden dört yıl sonra, dünya nüfusunun yüzde 90’ı ölmüş veya Chimera’ya dönüşmüştür. Sağ kalıp saklananlar arasında Chimera tehdidine karşı dövüşmek için artık halsiz düşen önceki oyunların kahramanı Joseph Capelli, harabeye dönmüş Haven ve Oklahoma’daki ailesi de vardır.

Ancak bir gün Dr. Fyodor Malikov, Chimera kuvvetlerini püskürtme umudu ortaya koyan bir planla gelir. Capelli ailesini bırakıp New York’a gider, harap olmuş Amerika topraklarını geçer. Yol boyunca, vahşi Chimera saldırıları sonucunda geride kalan insanlarla karşılaşır. Capelli’yi çetin bir savaş beklemektedir.

3 boyutlu görüntü ve PlayStation Move destekleniyor

Resistance 3, PlayStation Move  ve 3D desteğiyle savaşın heyecanını oyun severlere üçüncü boyutta yaşatacak. 16 oyuncuya kadar çoklu oyuncu desteği de sunan Resistance 3'teki 2 oyunculu işbirliği modu da Chimera'lara karşı güç birliğiyle savaşmayı sağlayacak.

PlayStation Move Sharp Shooter aracı ise tam ve doğru nişan alarak Chimera’ları daha kolay indirmeyi sağlayacak.

Oyunun (sadece tek oyun) tavsiye edilen satış fiyatı 139 TL olarak açıklanırken, Special Edition 169 TL, Survivor Edition ise 289 TL olarak satışa sunuldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun