Yaşam Tarzı 20 OCAK 2016 / 15:45

Renault Megane gerçek zamanlı izlenme sayısını ölçüyor

Renault Megane, insanların ilgisini ölçmek için yüz tanıma teknolojisi kullanarak, aracın gerçek zamanlı izlenme sayısını ölçüyor.

Renault yeni Megane modelinin lasmanı için, Youtube’daki izlenme sayısını bir kenara bırakarak, yüz tanıma teknolojini kullanan marka; arabayı Brüksel sokaklarında gezdirerek, arabaya bakan kişilerin sayısını belirliyor.

Oldukça dikkat çekici olan kampanya da, sokaktan biri Megan’a baktığında, izlenme sayısı gerçek zamanlı olarak bir bir artıyor. Kampanya için açılan Nouvelle Renault Megane adlı sitede, aracın nerede, ne kadar süredir yolda olduğu ve kaç kişi tarafından bakıldığı bilgileri gerçek zamanlı olarak yansıtılıyor. İnternet sitesi üzerinden gerçekleşen kampanya ile aracın kaç kişi tarafından izleneceğini doğru tahmin eden bir kişiye Formula 1 Belçika Grand Prix’e çift kişilik bilet hediye ediyor. 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun