Yaşam Tarzı 28 OCAK 2013 / 14:15

RedHack bu defa beyaz perdeyi ele geçirecek

RedHack bu defa beyaz perdeyi ele geçirecek

Türkiye’de birçok resmi kurum ve kuruluşa yaptığı siber saldırılarla adından söz ettirerek büyük ses getiren haktivist grup RedHack, beyaz perde ile buluşmaya hazırlanıyor. Emniyet Müdürlüğü, YÖK gibi devletin üst düzey makamlarına yönelik düzenlediği saldırılar neticesinde ele geçirdiği gizli belgeleri internette yayınlayan RedHack, gündeme bomba gibi düşmüştü. Kamuoyu tarafından bilinmeyen gelişmeleri ortaya çıkarmasıyla beğeni toplayan ekip, diğer taraftan devlete yönelik hamlelerinden dolayı eleştirilerin hedefi haline geldi.

Bağımsız Sinema Merkezi’nin (BSM) üstlendiği “Red!” ise bu süreçte yaşananları yaklaşık 60 dakikalık bir belgeselle anlatacak. 15 Şubat’ta gösterime girecek çalışma, diğer taraftan siber saldırılar ve aktivizmin konu alındığı ilk film unvanına da kavuşacak.

Filmin fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m8FsdB1N5vI[/youtube]
ETİKETLER : Red! redhack
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun