Yaşam Tarzı 29 KASIM 2011 / 12:28

Qualcomm "Bu oyunda ben de varım" dedi

Qualcomm, Android için Snapdragon GameCommand uygulamasını ve özel mobil oyunları piyasaya süreceğini açıkladı. Qualcomm'un Snapdragon GamePack ve Snapdragon GameCommand uygulaması, Snapdragon işlemcileriyle çalışan mobil cihazlar için eğlenceli bir oyun deneyimi sunacak.

Qualcomm, 100'den fazla oyundan oluşan Snapdragon GamePack’in kapsamını genişleteceğini ve Snapdragon işlemcilerini ön plana çıkaran mobil cihazlara yönelik konsol kalitesinden ve güncel oyunları destekleyen yeni vitrin uygulamasını duyurdu.

Genişletilmiş Snapdragon GamePack ve yeni Snapdragon GameCommand uygulamasının bir parçası olarak duyurulan yeni oyun başlıklarının tamamının 2012 yılı başlarında Android Market’ta yer alması bekleniyor.

Snapdragon GamePack’e yapılan eklemeler arasında Android Market’ten indirilebilecek ve başlangıçta özellikle Snapdragon işlemcileriyle çalışan Android uyumlu cihazlarda çalıştırılmak üzere tasarlanacak birçok yeni ve özel oyun başlıkları bulunuyor.

İlk aşamada çıkacak oyunlar şöyle:

PC Gamer 2010 Yılın Aksiyon-Macera Oyunu da dâhil olmak üzere pek çok ödül kazanan ve Epic Games’in Unreal Engine 3 üzerine kurulan Tripwire Interactive’in “The Ball” adlı oyunu,  mobil alanında ilk kez görücüye çıkıyor.

Khaeon Gamestudio’dan “Fight Game Heroes”

NAMCO BANDAI Games’ten 30. yıldönümü şerefine “GALAGA Special Edition”.