Yaşam Tarzı 29 ŞUBAT 2012 / 12:18

PS Vita'nın satış rakamları açıklandı

PS Vita'nın satış rakamları açıklandı

25 Şubat tarihinde Türkiye’de de satışa sunulan PS Vita’nın dünya çapında 1,2 milyon satış rakamı yakaladığı açıklandı. Aralık ayında Japonya’da satışa sunulan PS Vita’nın sadece bu ülkede 578 bin rakamına ulaşırken, ürün İngiltere’de en çok satılanlar listesinde ilk sıraya çıktı. Dünya genelinde 1,2 milyon satış rakamına ulaşan PS Vita’nın, bunun yanı sıra 2 milyondan fazla oyun satış rakamına ulaştığı açıklandı.

Konu hakkında açıklama yapan Sony’nin önemli isimlerinden Andrew House, PS Vita’nin zengin içerikli el konsolu eğlencesi sunmayı hedeflediğini ve satış rakamlarıyla bunun müşterilerine olan yansımasını gördüklerini açıkladı.

PS Vita'nın oyun yelpazesinin genişlemesiyle birlikte bu satış rakamlarının daha da artması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun