Yaşam Tarzı 13 HAZİRAN 2011 / 12:50

PlayStation Vita’ya özel bellek

PSP’nin yerine gelen taşınabilir yeni platform Vita, özel Vita bellek kartlarını kullanacak. Yani kullanıcılar Memory Stick yerine yeni kartlar almak zorunda.Piyasaya çıktığında ortalığı birbirine katan PlayStation Portable (PSP) yerini Vita’ya bırakırken Sony’nin geleneksel bellek kartlarını da bu cihazda kullanılmaz hale getiriyor. Vita satın almak isteyen kullanıcıların, cihazın fiyatına bellek kartının fiyatını da eklemesi gerekecek.

Vita bellek kartları standart bir SD (Secure Digital) bellek kartıyla benzer bir görünüme sahip, ancak onlardan daha küçük ve farklı bir bağlantısı var. Bu yüzden sadece Vita’da kullanılabiliyor.128 GB’a kadar çıkacak

Gelen bilgilere göre PS Vita bellek kartları 4, 8, 16 ve 32 GB kapasiteli modellerle piyasaya sürülecek. Şirketin planları 64 ve 128 GB’lık modelleri de satışa sunmak. Ancak ilk etapta fiyatların çok yüksek olacağı belirtiliyor.

Performans konusunda ise net bir bilgi yok. Vita’ların SDHC ‘Sınıf 6’ ve ‘Sınıf 10’ kartlar arasında bir performansa sahip olacağı bildiriliyor. Şimdilik bu kartlara özel herhangi bir adaptör veya okuyucu üretilip üretilmeyeceği konusu belli değil.

(ed: Sony’nin CyberShot fotoğraf makinelerinden beri bellek kartları konusunda gösterdiği bu marjinal tavır hiç kuşkusuz duygusal(!) nedenlere dayanıyor.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun