Yaşam Tarzı 12 EYLÜL 2011 / 09:36

Peugeot’dan geleceğin aracı: Hem dizel hem melez

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan yeni HX-1, Peugeot’un ifadesine göre, ‘dünyanın ilk dizel melez otomobili’ olma özelliğini taşıyor.Peugeot’un bu özel otomobili üretmesinin amacıysa, altı yolcunun melez (hibrit) teknolojisini kullanarak taşınabilmesi ve bu sırada yakıt verimliliğinin yanında sportif performans da sunulması’ olarak açıklandı.

2.2 litre HDi dizel “Hybrid4” teknolojisi bulunan otomobilin ön tekerlekleri dizel motor gücüyle hareket ederken arka tekerlere elektrik motoru güç veriyor. Bu özellik yeni aracı, Toyota Prius ve Honda Civic’ten ayırıyor. Zira bu iki otomobilde de kullanılan motorlar sadece ön tekerleklere güç sağlıyor.

Otomobilin tanıtım filmini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rzZEKCpq8-M[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun