Yaşam Tarzı 10 EKİM 2012 / 11:21

PETA'dan sıra dışı adım: "Pokemonlar köle değil, onların da duyguları var!"

PETA: "Pokemonlar köle değil, onların da canı var!"

PETA (People For Ethical Treatment of Animals), hayvanların özgürlüğü temalı yeni çalışmasında bu kez Pokemonseverleri hedef aldı. Daha önceki çalışmalarında Super Mario ve Super Meat Boy gibi karakterle hayvanların özgürlüğünü savunan hayvan hakları örgütü PETA, bu defa da Pokemon karakterleriyle hayvanların özgürlüğünü savunuyor.

PETA'nın yayınladığı oyunda normal Pokemon senaryosunun aksine, bu defa Pokemonları kendi aralarında örgütleyerek eğitmelerin elinden kurtarmaya çalışıyoruz. Pokemonlar, oyun içinde verdikleri "Dünyaya sadece yaşamak için geldik" ve "Bizim de hislerimiz var" gibi mesajlarla hayvanların özgür bırakılması gerektiğini oyun üzerinden insanlara aşılamaya çalışıyor.

PETA konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Pokemonlar'ın da kafese konulan hayvanlardan farksız olduğunu ve "Pokeball"ların zincirlerden farkı olmadığını" belirtirken, Pokemon karakterlerinin de hisleri ve duyguları olduğunun altını çizdi (ed: uh-oh!).

Bunun yanı sıra çizgi filmi izleyen çocukların da bu yaklaşım sebebiyle hayvanlara köle ve oyuncak gözüyle bakmasına sebep olacağını da vurguladı.

İlgili oyunu bu adreste oynayabilirsiniz.