Yaşam Tarzı 03 EYLÜL 2009 / 12:12

Perakende ‘Oscar’ larında Inveon imzası

Alışveriş merkezi ve perakende sektörünün ‘Oscar’ları olarak nitelendirilen AMPD Ödülleri sahiplerini buldu. Başvurular Inveon tarafından geliştirilen başvuru ve değerlendirme sistemi üzerinden alındı.

Alışveriş merkezi ve perakende sektörünün ‘Oscar’ları olarak nitelendirilen AMPD Ödülleri sahiplerini buldu. Başvurular Inveon tarafından geliştirilen başvuru ve değerlendirme sistemi üzerinden alındı.


Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği’nin (AMPD), 2008 yılının en iyi alışveriş merkezlerini ve perakendecilerini belirlemek için düzenlediği AMPD 2009 ödülleri sahiplerini buldu. Yarışma başvuruları, Inveon tarafından geliştirilen web tabanlı çözümle gerçekleştirildi.

Inveon’un hazırladığı sistemde yarışmaya katılım süreci adayın katılmak istediği kategoriyi seçmesiyle başlıyor. Süreç adayın ilgili kategoride belirlenen sorulara verdiği Türkçe ve İngilizce detaylı yanıtları sisteme girmesiyle devam ediyor. Ardından aday kategorisindeki başarısını ispat eden sunum, resim ve dokümanları başvurusuna eklemesiyle de tamamlıyor.

Başvuru süreçleri tamamlandıktan sonra, jüri açısından inceleme ve oy verme süreci  de başlamış oluyor. Jüri üyeleri kendilerine atanan şifre ile sisteme giriş yaparak öncelikle her kategorideki başvuruları ve gönderilen dokümanları inceliyor. Başvuru inceleme süreci ardından oy verme işlemleri başlıyor ve jüri üyeleri her kategori için sadece bir oy kullanarak seçimlerini yapmış oluyorlar. Oy verme süreci tamamlandığında sistem otomatik olarak başvuru ve oylamaya kapanıyor. Her kategoride kazananlar ise sistem yöneticilerinin çektiği raporla ortaya çıkıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun