Yaşam Tarzı 06 TEMMUZ 2011 / 22:32

Peak Games 5 milyon dolar yatırım aldı, toplamda 7,5 milyon dolara ulaştı

Peak Games, Earlybird Venture Capital’dan aldığı 5 milyon dolarlık yatırımla kuruluşundan 6 ay sonra toplamda 7,5 milyon dolarlık yatırım miktarına ulaştı.Risk sermayesi şirketi Hummingbird Ventures ve Evren Üçok ile Demet Mutlu gibi melek yatırımcılardan daha önce 2,5 milyon dolar tutarında yatırım alan Peak Games, bu gelişmeyle kuruluşundan itibaren geçen yalnızca 6 aylık süre içerisinde 7,5 milyon dolar fon almış oldu.

Sidar Şahin tarafından kurulan Peak Games, Türkiye ve Ortadoğu’nun en başarılı internet girişimleri arasında gösteriliyor. Ekim 2010’da faaliyetlerine başlayan Peak Games oldukça kısa bir sürede Türkiye’nin öncü sosyal oyun şirketi haline gelirken, günlük 2 milyon aktif kullanıcı sayısıyla AppData verilerine göre etkin kullanıcı bazında küresel sosyal oyun pazarında dünyanın en büyük 10. şirketi konumuna yükselmiş durumda.

Peak Games’in güçlü yönetim kadrosu içinde dünyanın ilk 50 Facebook oyunundan biri olma başarısını gösteren Okey uygulamasının geliştiricisi Safa Sofuoğlu, Harvard Üniversitesi Mezunu Rina Onur ve University of California Mezunu Remi Onur da bulunuyor.

Peak Games’e dair bazı çarpıcı veriler şöyle:

• Her ay 10 milyonun üzerinde kullanıcı Peak Games’in oyunlarını oynuyor.
• Her gün 2 milyondan fazla kişi Peak Games oyunlarını oynarken buluşuyor, tanışıyor, birbirleriyle sohbet ediyor.
• Peak’in oyunları 5 zaman diliminde, 4 kıtada ve 5 dilde oynanıyor.
• Peak Games’in başlıca oyunları arasında şunlar yer alıyor: Okey, İkon Kız, Komşu Çiftlik, Okey Plus, Komşu Şehir, Komşu Kabile, Bizim Dünya, Poker Star ve Petiler.
• Peak Games’in en popüler oyunu ise Okey. Oyun ayda 4,5 milyon aktif kullanıcı ile Türkiye’nin en popüler online sosyal oyunu konumunda.
• Peak Games satışları Aralık 2011’den beri yüzde 3.216 oranında artış gösterdi.

Aşağıdaki infografik şirketi biraz daha yakından tanımanıza yardımcı olabilir...

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun