Yaşam Tarzı 07 HAZİRAN 2011 / 19:13

Oyunlarda paralar eşitleniyor

Oyunculara müjde! Artık aynı oyunu farklı platformlarda oynayanlar ayrı kredi satın almak zorunda kalmayacak.Oyun dünyasında şu sıralarda, eğer aynı şirketin aynı oyununu Facebook ve iTunes gibi farklı platformlarda oynuyorsanız, oyunlardaki kredi ve paraları ayrı ayrı satın almanız gerekiyor. Görünen o ki, Facebook Credits, Apple iTunes ile olan bu karmaşayı ortadan kaldıracak.

Ubisoft'un Dijital Yayıncılık Başkan Yardımcısı Chris Early; Facebook ve Apple'ın birbirlerinin platformlarında aynı oyun için para satın alma sistemini tasfiye ettiklerini açıkladı. Böylece her platformda oyuncu için bedel de aynı olacak.

Early, oyunseverlerin bu yapıyla ilk etapta ‘Tom Clancy's Ghost Recon’da karşılaşacağı müjdesini verdi. Oyun, gelecek yıl farklı platformlarda yayınlanacak.

Bu yeni işbirliğinin anlamı şu: Eğer bir oyuncu Facebook'ta 20 dolar değerinde Ghost Recon kredisi satın alırsa, Facebook yine gelirden yüzde 30 kesinti elde edecek ama oyunseverler yakında bu puanlara Apple cihazlarında veya bunun tam tersi yapıda erişebilme imkanına kavuşacak. Oyun platformu da her oyuncunun puanlarını karşılıklı platformlarda yönetmekten sorumlu olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun