Yaşam Tarzı 17 MART 2011 / 10:33

Oyunlarda en iyi belli oldu: Heavy Rain!

Video oyunları ödüllerinde yılın kazananı olan ‘Heavy Rain’, üç ödül birden aldı. Karanlık bir film esintisi taşıyan oyun en iyi hikaye, orijinal müzik ve teknolojik inovasyon ödüllerini kazandı.

En iyi oyun başlığında ödülü ise ‘Mass Effect 2’ kazandı. En çok ödüle adaylığı olan oyunlar olan ‘Call of Duty: Black Ops’ ve ‘Assassin’s Creed: Brotherhood’ ise sadece birer dalda ödül kazanabildi.‘Black Ops’ halk oylamasıyla belli olan oyun ödülünü alırken, ‘Assasin’s Creed’ en iyi aksiyon oyunu seçildi. En iyi aile oyunu ise, Microsoft’un Kinect aracını kullanan "Kinect Sports" oldu. Aile kategorisinde üç Kinect oyunu aday gösterilmişti.Heavy Rain ödülleri süpürdüGecenin öne çıkan ismi ise, Quantic Dream’in ‘Heavy Rain’ adlı oyunu oldu. PS3 platformuna özgü olan bu oyun; Origami Killer davasında bir araya gelen dört karakterin hikayesini anlatıyor. Dedektif Scott Shelby, gazeteci Madison Paige, FBI ajanı Norman Jayden ve son kaybolan çocuğun babası Ethan Mars, katilin kimliği ile ilgili ipuçlarını bir araya getirmeye çalışıyor. Oyun boyunca yaptığınız seçimlere bağlı olarak onlarca farklı sondan birine ulaşabildiğiniz oyunu yazan ve yöneten ise Quantic Dream’in yöneticisi David De Gruttola.Bu oyun, istendiğinde PlayStation Move  ile de oynanabiliyor.Oyunun neye benzediğini aşağıdaki videodan görebilirsiniz. PS3'ünüz varsa ve hala oynamadıysanız bir dakika bile durmayın...[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JKPPdgBK3r8[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun