Yaşam Tarzı 02 ARALIK 2011 / 11:00

Oyun dünyasında bir çınar devrildi

Son yıllarda web tarafına ağırlık vererek yayın hayatına devam etmeye çalışan Gamepro sonunda pes etti.İlk sayısı 1989 yılının Mayıs ayında piyasaya çıkan Gamepro dergisi, oyun dünyasının nabzını tuttuğu 22 yıllık yayın hayatına son noktayı koydu. İşin ilginç yanı yayın kuruluşu IDG’nin, web sitesinin de yayınını durduracak olması.

1996 yılında online tarafta çalışmalarına başlamış olan Gamepro’nun basılı dergisi son zamanlarında ayda bir değil, 3 ayda bir yayınlanır hale gelmişti. Gelen bilgilere göre Kasım ayında çıkan sayı, Gamepro’nun son sayısı olacak. Gamepro.com'a ise 5 Aralık'tan itibaren erişilemeyecek.

Yetkililerin açıklamalarına göre Gamepro markası altındaki çalışmalar bundan sonra farklı çözümlere dönüşecek. Oyun etkinliklerine özel yayınlar ve organizasyonlar devam edecek.

(Ed: Gamepro hastası olanlar bir şekilde son sayıyı edinip kütüphaneye yerleştirmeli. Çok değil, birkaç sene sonra çocuklarımıza açıklamamız gereken çok şey olabilir.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun