Yaşam Tarzı 24 EYLÜL 2008 / 06:51

Oynamayan dosyanız kalmasın: VideoLan 0.9.2

VideoLan Takımı’nın 2 yıldır süren geliştirme çalışmaları meyvesini verdi. VLC Medya Oynatıcı, Windows ve Linux için yeni bir arayüz dahil bir çok yeni işlev sunuyor.

VideoLan Takımı’nın 2 yıldır süren geliştirme çalışmaları meyvesini verdi. VLC Medya Oynatıcı, Windows ve Linux için yeni bir arayüz dahil bir çok yeni işlev sunuyor.


VLC’nin en önemli özelliği, yükleyeceğiniz her türlü çokluortam dosyasını yürütebiliyor oluşu. Buna, FLV, Ogg, Codecced-up AVI dosyaları ve Windows Medya Oynatıcısı’nın hiç bir şekilde açamadığı hasarlı dosyalar da dahil.


Yeni sürüm, saniyenin milyonda birinde açılıveriyor. Her türlü görseli gösterebilmenin yanı sıra VLC, şarkı ve videoları sizin için bir formattan diğerine transcode ediyor. Ücretsiz ve açık kaynak bir yazılım olması sayesinde her isteyen kaynak kodunu alıp istediği şekilde modifiye edebiliyor.


VLC medya oynatıcı son yıllarda, özellikle internetten indirilen dosyaların çeşitli kodeklere sahip olması ve bunların bilgisayarda kurulu olmaması nedeniyle oynatılamaması sorununa en iyi çözüm olarak ortaya çıktı. Meraklıları bu yeni versiyonu uzun bir süredir bekliyordu. Ücretsiz yazılımı indirmek için müracaat aşağıdaki linke…


www.videolan.org

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun