Yaşam Tarzı 28 ŞUBAT 2011 / 12:41

Oscar'da Inception istediğini aldı, Social Network hayal kırıklığı yarattı

Inception istediğini aldı, Social Network hayal kırıklığı yarattı

83. verilen Oscar ödüllerinde "Inception" aldığı dört ödülle istediği sonuca yaklaşırken Mark Zuckerberg'in hayatını anlatan ve 8 kategoride aday gösterilen "The Social Network" sadece 3 kategoride altın heykelciğe ulaşabildi.

Akademi ödüllerinde teknoljiyi başarıyla kullanan filmlerin sembolü olarak görülen görsel efekt dalında "Inception/Başlangıç" filminin ekibi Paul Franklin, Chris Corbould, Andrew Lockley ve Peter Bebb'e gitti. Geçtiğimiz yıl Avatar'ın kazandığı ödüle bu yıl "Alice in Wonderland", "Harry Potter and the Deathly Hallows: Part One", "Hereafter" ve "Iron Man 2" filmleri aday gösterilmişti.Aday olduğu tüm teknik kategorilerde başarıya ulaşan Başlangıç En iyi Ses Miksajı, En İyi Ses Montajı kategorilerinde de ödül kazandı.Hayal Kırıklığı: Sosyal AğVizyona girdiğinde büyük ses getiren "Social Network/Sosyal Ağ" filmiyse 8 dalda aday gösterilerek birçok ödüle gözünü dikmişti ancak Oscar'a damgasını En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Orijinal Senaryo dallarında ödül kazanan "The King's Speech/Zoraki Kral" vurdu.Sosyal Ağ filmi sadece En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Müzik, En İyi Kurgu kategorilerinde ödüle ulaşabildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun