Yaşam Tarzı 10 HAZİRAN 2009 / 11:53

Opera, mobil tarayıcısını güncelledi

Opera Software son teknoloji mobil tarayıcısını güncelledi. Opera Mobile 9.7 beta'da gelişmeler var.

Opera Software son teknoloji mobil tarayıcısını güncelledi. Opera Mobile 9.7 beta'da gelişmeler var.


Opera Mobile web sayfalarını cep telefonlarına aktarmak için sunucu yanlısı bir kompresyon kullanıyor. Bu da kullanıcıların donanım ya da bağlantı gücüne bağlı kalmadan tarama yapabilmelerini kolaylaştırıyor. 9.7 versiyonu Opera Turbo'ya da destek ekliyor. Yeni versiyon, kullanıcılara tek dokunma ile bilgi erişimi sağlayan unsurlara vurgu yapıyor. Opera'nın açıklamasına göre eski versiyonlardan farklı olarak, tuş yöneticisi tarayıcıdan ayrılmış.


9.7 beta, Windows Mobile cihazlarında ve Touch Diamond gibi dokunmatik ekranlı cihazlarda kullanılabiliyor. Opera'nın Opera Mini versiyonu internete bağlanabilen birçok cihazdan indirilebiliyor. Bu sayede Opera, mobil tarama alanında dominant bir konuma yerleşti. Apple'ın mobil Safari ve diğer üçüncü parti tarayıcıları şu an gelişme döneminde. Mozilla ise Fennec mobil tarayıcı ile elde ettiği başarısını, Fennec'e eklenecek yeni özelliklerle körüklemeye çalışıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun