Yaşam Tarzı 08 EYLÜL 2011 / 15:36

Ödüllü tasarımcı Haluk Erkmen, teknolojiyi kullanarak markalara dokunuyor

Teknolojiyi kullanarak markalara hayat veriyorlar

Ödüllü tasarımcı Haluk Erkmen, Puck Desing Studio’da hayat verdiği karakterlerle markaların imajını güçlendiriyor. Hayal eden, tasarlayan ve yarattığı karakterlere markanın kimliğini yansıtan Erkmen, çalışmalarında teknolojiden de büyük ölçüde destek alıyor. Aklımızda yer eden çoğu karakterin gizli kahramanı Haluk Erkmen, marka güçlendirme anlayışıyla ortaya koyduğu tasarımlarla adından adından söz ettiriyor. Son günlerde 'Peji' adını verdiği karakteriyle dikkat çeken Haluk Erkmen, yarattığı bu karakterin atıkların enerjiye dönüştürülmesi konusunda insanların bilinçlendirmeye yönelik önemli bir misyonu olduğunu söylüyor.

“Herkesin bir karakteri olmalı” sloganıyla yola çıkarak kendi firması olan Puck Design Studio’da çok sayıda karaktere hayat veren Haluk Erkmen, yurt içi ve yurtdışında 80’i aşkın reklam, tasarım ve illüstrasyon ödülünün de sahibi.

Erkmen, karakterlerin 3 boyutlu modellemeyle yaratıldığı Puck Design Studio’da “yaratmak” ve “yaşatmak” sözcükleri aynı anlamda kullanıyor. Her yaratılan karakterin bir yaşam projesi olduğunu söyleyen Erkmen, “Karakterleri yalnız yaratmakla kalmıyor, merchandising ürünlerini, filmlerini de hazırlayarak onların çeşitli şekillerde hayatın içinde olmasını sağlıyoruz. Karakterin ve kurum kimliğinin akılda kalıcılığı bu şekilde sağlanıyor" diyor.Puck Design Studio ve Peji karakteri hakkında daha fazla bilgi şirketin web sitesinde yer alıyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun