Yaşam Tarzı 22 EYLÜL 2011 / 10:10

Nokia size 1 milyon euro uzatıyor

Nokia’nın dünya çapındaki Create for Millions uygulama yarışmasında geliştiriciler, 1 milyon euro değerinde çeşitli ödüller ve nakit para kazanma şansı yakalayacak.Nokia, uygulama geliştiricileri ve kullanıcıları, Series 40 telefonları için yeni uygulamalar oluşturmak amacıyla bir araya getiren bir yarışma düzenliyor. Create for Millions yarışması dünya genelindeki tüm geliştiricilere Java ve web uygulamalarını ulaştırarak, toplam 1 milyon euro değerinde çeşitli ödüller ve nakit para kazanma şansı tanıyor. Halen yarım milyardan fazla tüketici Nokia’nın dünyadaki en geniş cep telefonu platformu olan Series 40 telefonlarını kullanıyor.

Mobile World Congress hediye

Türkiye’den gönderilen tüm başvurular içinden Nokia Türkiye ekibi tarafından birinci olarak seçilecek uygulamanın sahibi İspanya, Barselona’da düzenlenecek olan 2012 Mobile World Congress’e ücretsiz katılım hakkı kazanacak.

Nokia’nın 'bir milyar kişiye daha mobil telefon ve servisleri götürme' stratejisine paralel olarak, bu tip cihazlarda çalışacak olan nitelikli uygulamalara talebin büyük ölçüde artacağı öngörülüyor. Bunlar arasında Series 40 telefonlarda insanları bilgilendiren, eğiten ve bir araya getiren uygulamalar da yer alıyor. Geçtiğimiz iki ayda, Nokia Mağaza’da Series 40 telefonlarından kaynaklanan uygulama indirmeleri yüzde 35’ten fazla arttı. Yarışma geliştiricilerin bu büyüyen fırsattan yararlanmaları için büyük bir şans tanıyor.

Geliştiriciler yarışmaya Series 40 Nokia telefonlar için geliştirdikleri Java ve web uygulamalarıyla dört kategoride katılabilecekler: 'Haberdar olun', 'oyun ve eğlence', 'duygusal yakınlık', 'bilgiye erişim'. Bu dört yarışma kategorisinin her birinde, birinciye 50 bin euro olmak üzere 10 farklı nakit ödülü verilecek. Kazanan uygulamalar küresel çapta sosyal medya ve Nokia bültenler gibi Nokia’nın kendi mecralarında tanıtılacak. Ayrıca, her dört kategorinin birinci uygulaması Nokia’dan ücretsiz kullanıcı deneyimi danışmanlığı ve lider bir ajanstan uygulamaları tanıtan “spotlight” görselleri için tasarım desteği alacak.

Son katılım tarihi 1 Kasım 2011 olan yarışmaya başvurmak isteyenler tüm bilgilere bu adresten ulaşabilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun