Yaşam Tarzı 03 ŞUBAT 2012 / 10:33

Nokia'nın yılanı oldu Türk'ün halayı

Nokia'nın yılanı, oldu Türk'ün halayı

Zibumi Oyun Geliştirme Stüdyosu, klasikleşmiş mobil telefon oyunlarından yılan oyununu “Türk Dokunuşu” ile harmanlayıp tüm dünyaya sundu. Zibumi, geliştirdiği Kasap Havası oyunu ile Nokia'nın klasik yılan (Snake) oyununa getirdiği farklı bakış açısını Wedding Snake adıyla uluslararası platforma taşıdı. İngilizce adıyla yurtdışı App Store’larda yayınlanan oyun,  200’den fazla ülkedeki kullanıcılar tarafından oynanarak App Store'lara “Halay” dedirtmeyi başardı.

Oyunda masalar arasında dolanıp önüne geleni arkasına katan bir düğün alayı olarak halay çekip puan kazanıyorsunuz. Aranıza aldığınız her bir karakter de halaya farklı bir renk katıyor. Örneğin dayı halayı hızlandırıyor, dede yavaşlatıyor. Oyunun en çok ilgi gören karakterleri ise sarhoş, zengin patron ve elbette gelinle damat. Düğün esnasında gelen piyanist şantör anonsları da cabası.

Oyun toplam 4 düğün ve 40 bölümden oluşuyor. 2011 yılı yaz aylarında Nokia telefonlarına çıkan Kasap Havası oyunu, farklı müzikleri, karakterleri ve enteresan anonslarıyla Apple App Store’dan indirilebiliyor.

Oyunun görüntülerine aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K1gWXYNiIb8[/youtube]