Yaşam Tarzı 18 MAYIS 2011 / 15:59

Nokia’dan dEUS konseri

Belçikalı rock gruplarından dEUS, frontman Tom Barman’lı kadrosuyla, 20 Mayıs Cuma ve 21 Mayıs Cumartesi günlerinde Nokia’nın katkılarıyla Salon’da sahne alacak.

Müzik dünyasına 1994 senesinde çıkardıkları ilk albüm “Worst Case Scenario” ile atılan grup, ülkemizde de bu albümden çıkardıkları ilk single olan “Suds n Soda” ile tanındı. İlk albümü takiben 1996 senesinde piyasaya çıkan “In a Bar, Under the Sea” isimli albümleri müzik eleştirmenlerinden tam not aldı. “Roses”, “Serpentine”, “Little Arithmetics” gibi dEUS klasikleri bu albümde yer alıyor.

1999 senesinde çıkardıkları “The Ideal Crash” sonrası uzun bir sessizliğe bürünen grup, “dağıldı” söylentileriyle geçen 6 yıl sonrası, 2005 senesinde dördüncü stüdyo albümleri “Pocket Revolution”u çıkardı. 6 yılın birikimini bu albüme taşıyan dEUS, yaşadığı tüm aksiliklere rağmen coşkusundan birşey kaybetmediğini bu albümle gösterdi.

Grubun kurucusu ve vokalisti Tom Barman, çekirdek kadrodan Klaas Janzoons, Soulwax’ın eski davulcusu Stephane Misseghers, gruba 2004 senesinde dahil olan Alan Gavaert ve Evil Superstars grubunun kurucusu Mauro Pawlowski, bu kez İstanbullu rockseverleri coşturmaya hazırlanıyorlar.

dEUS konserinin biletleri, 40 TL ve 25 TL (öğrenci) üzerinden Biletix satış kanalları ve Salon gişesinden temin edilebilir.

SALON

İstanbul Kültür Sanat Vakfı

Nejat Eczacıbaşı Binası

Sadi Konuralp Caddesi No: 5, Şişhane
ETİKETLER : dEUS nokia ovi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun