Yaşam Tarzı 04 OCAK 2013 / 10:19

Noam Chomsky Türkiye'ye geliyor

Noam Chomsky Türkiye'ye geliyor

ABD'li dilbilimci ve muhalif yazar Noam Chomsky 18 Ocak'ta Türkiye'de bir ders verecek. Chomsky dersini Hrant Dink'e ithaf edecek.Ders, 19 Ocak 2007'de öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'e ithaf edilecek. Chomsky, Boğaziçi Üniversitesi Tarih, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler ve Sosyoloji bölümlerinin ortaklaşa gerçekleştireceği derste konuşacak.

Ders 18 Ocak'ta, saat 15.00'da Güney Kampus'taki Albert Long Hall salonunda gerçekleştirilecek. Chomsky'nin konuşmacı olarak yer aldığı dersin başlığı ise "Türkiye ve Gelişen Dünya Düzeni."

Son zamanlarda Occupy Wall Street (Wall Street'i işgal et) hareketi sırasında da ABD çapında konferanslar düzenleyen Chomsky, savaş karşıtlığı ve küresel ekonomik düzenin yetersizliğini dile getiren söylemleriyle tanınıyor.
YORUMLAR
Saim Kekili 05 OCAK 2013 / 01:59 0 0
Bu adamla Edip YÜksel bi tartışma yapmıştı en son.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun