Yaşam Tarzı 04 MAYIS 2011 / 17:54

Nintendo Wii2’de flash depolama kullanacak

Nintendo yeni oyun konsolunda sabit diskleri pas geçerek flash tabanlı depolamayı tercih ediyor.Oyun konsolu piyasasına Wii ile ‘hareket’ getiren Nintendo şimdi de Wii2’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu sırada yeni konsolun özellikleriyle ilgili bilgiler de açığa çıkıyor.

Wii2’de sabit disk yerine flash tabanlı bir depolama birimi kullanacağı bilgisini doğrulayan Nintendo, yeni konsolunun kapasitesini 8 GB olarak belirliyor. Farklı bir ‘ek depolama’ çözümü gelmemesi halinde bu kapasitenin sadece SD kart ile yükseltilebilmesi bekleniyor.

Blu-ray destekli bir optik sürücü kullanılması beklenmeyen Wii2’de CD ve DVD’leri okuyabilen 25 GB’lık özel bir diske uyumlu sürücü kullanılması gündemde. Bu yeni diskin ise eski HD DVD’nin bir türevi olacağı düşünülüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun