Yaşam Tarzı 08 HAZİRAN 2011 / 10:29

Nintendo Wii U tanıtıldı

Amerika'daki E3 oyun fuarından yeni nesil oyun ve konsollara dair haber yağmaya devam ediyor. Son detaylar Wii'nin devamı olan Wii U oyun konsoluyla ilgili.Dün detaylı olarak haberleri veremesek de Amerika'da devam eden E3 oyun fuarından bu yıl oldukça ilginç bilgiler gelmeye devam ediyor. Sony'nin daha önce NGP olarak isimlendirdirdiği oyun konsolunu PlayStation Vita olarak adlandırmasının ve fiyatlarının 249 ile 299 dolar arasında değişeceğini açıklamasının ardından, Nintendo da uzun zamandır kendinden beklenen adımı atarak Wii'nin devamı olacak yeni Wii U konsolunu gün ışığına çıkardı.

Konsolun en büyük özelliği, kontrol aygıtları üzerinde yer alan ekran sayesinde oynamak için icabında televizyona bile bağlamaya gerek duymaması. Dilerseniz bir görüntü bin söze bedeldir diyelim ve önce tanıtım videosunu sizinle paylaşalım.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4e3qaPg_keg[/youtube]

Daha sonra CNET'in tanıtım toplantısı sırasında çektiği videoya bir göz atalım.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JpUit2GR7Oc[/youtube]

Ve son olarak da yeni konsolda ilk olarak hangi oyunların yayınlanacağına bir göz atalım.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=S-VqA_PupHs[/youtube]

İtiraf etmek gerekirse Wii'nin ilk tanıtıldığı zamanki kadar yenilikçi değil, ama yine de ilginç. Özellikle de televizyonu çocuklarıyla bir türlü paylaşamayan ebeveynleri oldukça rahat ettirecek gibi duruyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun