Yaşam Tarzı 16 HAZİRAN 2011 / 11:45

Nintendo Wii U’ya disk takılmayacak

Nintendo yeni piyasaya çıkacak Wii U oyun konsolunda DVD veya Blu-ray gibi bir optik disk seçeneğinin olmayacağını açıkladı. Dünyanın ilk ‘hareketli’ oyun konsolu olarak tanıdığımız Wii’nin taşınabilir yeni modeli U, Nintendo’nun resmi açıklamasına göre herhangi bir optik sürücü içermeyecek. Şirket kullanıcıların evinde bu iş için kullandığı birçok cihaz bulunduğunu düşünüyor.

Beklentiler ise, optik sürücüyü kesin olarak reddeden Nintendo’nun konsolunda bazı video kaynaklarını kullanması. ABD’de yaygın olarak kullanılan Netflix ve Hulu Plus üzerinden kullanıcılarına video sağlaması beklenen şirketin kendi marketinden film satışına başlayıp başlamayacağı ise bilinmiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun