Yaşam Tarzı 09 HAZİRAN 2011 / 15:12

Nintendo 3DS güncellendi

Taşınabilir oyun konsollarının ünlü ismi 3. boyuta daha iyi bir yolculuk için sistem güncellemesini yaynladıGeçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü 3DS taşınabilir oyun konsoluyla dikkatleri üzerine çeken Nintendo, bugün konsolun güncellemesini yayınlayarak cihaza iyileştirmeler yaptı ve yeni özellikler ekledi.

Yeni güncellemeyle beraber Nintendo 3DS’in sistem kararlılığının artırıldığı ve ürüne sistem transferi ve geliştirilmiş spotpass özelliklerinin eklendiği bildirildi. Güncellenen 3DS’de artık bir web tarayıcısı ve E-shop uygulaması da bulunuyor.

Nintendo E-shop uygulaması

Nintendo, E-shop ile birçok indirilebilir ücretli ve ücretsiz içerik sunuyor. Orijinal Nintendo 3DS yazılımları , Virtual Console, 3D klasikler (Birçok klasik oyunun 3 boyut efektiyle yeniden yapılmışları) ve DSiWare gibi bir çok uygulamayı kütüphanesinde barındırıyor. Ayrıca 3DS oyunlarıyla ilgili yorumlara, oyun içi videolara ve görsellere de göz atabiliyorsunuz.

İnternet yarayıcı eklentisi ana ekranınızın sağ üst köşendeki butonla açılıyor. Geliştirilmiş Spotpass özelliği sayesinde içerikler sizin haberiniz bile olmadan güncelleniyor. Sistem transferi özelliği ise daha önce Nintendo DSi veya DSi XL üzerinden aldığınız oyunları 3DS’e aktarmanıza olanak veriyor. Ancak Dsiware puanları ve oyun kayıtları aktarılamıyor.

Güncellemeyi indirmek için:

1. Nintendo 3DS ana menüsünden Settings kısmına girin.

2. Sağ alt köşedeki Other Settings bölümüne girin

3. Son sayfada System Update tuşuna basın.

Kurabileceğiniz en yeni güncelleme ile sistem versiyonunuz 2.0.0-2E olacak.

(Not: Ridge Racer 3D oyunu sahibi kullanıcıları yeni güncelleme ile oyunda bazı sorunlarla karşılaşabilir.Grand Prix moduna girerken hata ile karşılaşırsanız Power Tuşuna uzun süre basılı tutun ve konsolunuzu kapatın. Ay sonuna doğru çıkacak yeni bir güncellemeyle bu sorun ortadan kaldırılacak.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun