Yaşam Tarzı 23 ŞUBAT 2012 / 18:03

Nike+ teknolojisi ile kendinizi ölçmeye hazırlanın

Nike, ayakkabılarda dijital ve interaktif mobil uygulamaları bir araya getiren, sporcuların kendilerini ölçebilecekleri Nike+Basketball ve Nike+Training serilerini tanıttı. Koşu ürünleri için ilk olarak 2006 yılında piyasaya sürülen Nike+ , zaman içinde dijital olarak birbiriyle bağlantılı altı milyon atlette oluşan bir topluluk haline geldi. Bu yeni teknolojilerle birlikte, oyuncuların oyunları hakkında ölçümler yapabilmelerine, bu şekilde motivasyonlarını üst seviyede tutabilmelerine olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra günlük antrenmanı bir zorunluluk olmaktan çıkarıp eğlenceye dönüştürdüğü gibi oyuncuların ne kadar yüksekten, sert ve hızlı oynadığını ölçme imkanı tanıyor.

İşin teknolojik boyutundan bahsetmek gerekirse, ayakkabıların içine yerleştirilen ve kullanıcıların hareketlerini kaydedip telefonuna kablosuz aktaran Nike+Pressure Sensor teknolojisi, edinilen verileri farklı ölçümler yapmak için kullanıyor. Bu şekilde oyuncunun antremanları ve oyun tarzı hakkında bilinmeyen veriler elde edilebiliyor.

Programlar, kullanıcıların daha formda olmasına, hızlı ve güçlü hale gelmesine olanak sağlayan bir takım seri antrenmandan oluşuyor. Kullanıcıların hangi yoğunluktan antrenman yapmak istediğine bağlı olarak günlük antrenman programları yaratmasına olanak sağlayan teknoloji, oluşan dijital topluluk sayesinde birbirleriyle paylaşmalarına imkan tanıyor.Verimli antrenmanlar ile rekabet artıyor

Nike CEO’su ve Başkanı Mark Parker, Nike+ ile birlikte spor dünyasının fiziksel unsurlarını dijital dünyanın sosyal taraflarıyla bir araya getirerek bütün sporcular için daha verimli antrenmanlar yaratmak istediklerini belirtti.

Konuyla ilgili konuşan LeBron James, oyuncuların bu kadar çok bilgiye erişmelerinin antrenman ve maçtaki oyunlarını oldukça etkileyeceğini belirtti. Aynı zamanda takım içi rekabet olduğu kadar oyuncunun kendisiyle de rekabet etmesini sağlayarak istatistiklerini iyileştirmek isteyeceklerini vurguladı.

Nike+ teknolojisini içeren ayakkabılar ilk olarak LeBron James tarafından giyilecek ve "Nike+ Hyperdunk+" adını taşıyacak. Bu teknolojiyi içeren ayakkabı modelleri 29 Haziran 2012 tarihinde ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve Çin’de satışa sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun