Yaşam Tarzı 18 AĞUSTOS 2014 / 14:30

Nike ilk dokunmatik parkeye imzasını attı

Nike, Çin’in Şangay şehrinde gerçekleştiren etkinlikte dünyanın ilk dokunmatik, hareket sensör desteğine sahip ve LED görselleştirmesini sağlayan yeni teknolojisini tanıttı.“Nike Rise” adı verilen etkinlikte, tanıtım yüzü olarak Los Angeles Lakerslı basketbolcu Kobe Bryant’ı kullandı. Yıldız basketbolcunun 30 genç oyuncuyla buluştuğu etkinlik kapsamında salonun zemini dokunmaya duyarlı ekranla kaplandı.

Sistem her oyuncunun oyun sırasındaki hareketlerini anlık olarak tespit edip, oyuncuların performansları ile ilgili istatistikleri kayıt altına alabiliyor. Tüm bunlar olurken oyuncular interaktif çemberlerle işaretleniyor. Parke yeni teknoloji ile birlikte müsabakalarda görsel şov amaçlı reklama da dönüşebiliyor.

Bu hafta Beijing’te elemeye geçebilen 3 oyuncu , bir sonraki etkinlik kapsamında İspanya’nın Barcelona kentinde yer alabilecekler. Yeni teknolojinin nasıl çalıştığını ve izleyenlere ne tür bir şov sunduğunu görmek isteyenler için video:

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun