Yaşam Tarzı 08 MART 2012 / 12:58

Mostar Sevdah Reunion hayranlarıyla buluşuyor

Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri kapsamında, Sevdalinka’yı dünya ile buluşturan Mostar Sevdah Reunion 10 Mart tarihinde İstanbul’da hayranlarıyla buluşacak. Boşnak aşk türküleri ile geleneksel çingene müziğini ustaca harmanlayan Mostar Sevdah Reunion, 1993 yılında Boşnak-Hırvat savaşı esnasında evde kaset kaydı üzerine yaptıkları kaydını çevrelerine dağıtarak müzik serüvenine başladı. 1998 yılında çıkardıkları ilk albümde Sevdalinka ve çingene müziğini birleştiren grup, Şaban Bajramoviç ve Balkanlar’da caz müziğin divası olarak kabul edilen Ljiljana Buttler ile ortak albümlere de imza attı.

1998 yılından bu yana 6 albümün altına imzasını atan grup, Milan Petroviç, Sandi Durakaviç, Nermin Alukic, Senad Trnovaç, Marko Jakovljeviç ve Vanja Radoja’dan oluşuyor. Grubu konu alan MSR ve Sevdah the Bridge that Survived adlı iki belgesele konu olan grup, 2002, 2003 ve 2004 yıllarında Davorin müzik ödülüne layık görülmüştü.

Mostar Sevdah Reunion “3. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” kapsamında, 10 Mart’ta Küçükçiftlik Park’ta olacak.

Grubun sevilen şarkılarından Cudna jada od Mostara grada'yı aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lr7vFb-5d7g[/youtube]

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun