Yaşam Tarzı 31 OCAK 2012 / 16:28

Miyagi San PS Vita oyuncuları için geri dönüyor

Miyagi San PS Vita oyuncuları için geri dönüyor

Karate Kid serisinin efsane karakteri “Miyagi San” Reality Fighters ile taşınabilir konsola geliyor.Augmented Reality destekli çok orijinal bir dövüş oyunu olan Reality Fighters’da oyuncular, önce Miyagi Usta’nın çırağı olacak. Usta, onları gerçek birer Reality Fighter’a dönüştürecek ve son testte, Miyagi Usta ile dövüşme mertebesine erişecek.

Novarama Technologies tarafından PS Vita için tasarlanan oyunun en büyük özelliği karakterinizi oluştururken, kendi surat fotoğrafını kullanabilme imkanı yaratması. Bu özellikle, oyuncular kendilerini oyunun içinde hisssederek gerçek dövüş deneyimi yaşabilecekler. Bunun yanı sıra oturma odanızın fotoğrafını çekip, dövüş olanı olarak kullanma imkanı sağlıyor. Oyun, kullanıcılarına bu denli özgürlükler sağlayarak diğer dövüş oyunlarından bir adım öne geçiyor.

Miyagi Usta, bilgeliği ve verdiği ipuçlarıyla oyunculara yol gösterici olarak , gerçek bir “Reality Fighter” olmabilmelerini sağlayacak. Oyunda, azimli oyuncular bir çok şekilde ödüllendiriliyor. Bunların içinde Miyagi Ailesi’ne ait olan özel alın bandı da dahil.

Mr. Miyagi, sinema tarihinin sevgiyle hatırlanan en unutulmaz karakterleri arasında yer alıyor. Sıra dışı eğitim teknikleri, eşsiz mizah gücü ve bilgeliği, Miyagi Usta’yı, ilk olarak 1984 yılında sinema perdesine merhaba diyen orijinal Karate Kid filmi ve devamında gelen serileri ile dünyanın en ünlü ve sevilen karate hocası haline getirdi. Miyagi rolünü canlandıran ve 2005 yılında hayata veda eden oyuncu Pat Morita’ya da Akademi ve Altın Küre Ödülleri’nde En iyi Erkek Oyuncu dalında ödül getirdi.

Oyunda büyük usta Miyagi’yi, Call of Duty, Ratchet & Clank, Metal Gear Solid ve daha nice önemli oyuna karakteristik sesiyle hayat veren  aktör Jim Ward seslendiriyor.

Oyunla ilgili kısa bir videoya BU BAĞLANTIDAN erişebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun