Yaşam Tarzı 03 ARALIK 2008 / 13:38

Microsoft yenilikçi girişimcilere BizSpark programıyla destek verecek

Türkiye’de yerel yazılım ekonomisinin güçlenmesi ve bu alanda girişimcilerin desteklenmesi için çalışmalarını sürdüren Microsoft, yenilikçi girişimleri destekleyen BizSpark Programı’nı tanıttı.

Türkiye’de yerel yazılım ekonomisinin güçlenmesi ve bu alanda girişimcilerin desteklenmesi için çalışmalarını sürdüren Microsoft, yenilikçi girişimleri destekleyen BizSpark Programı’nı tanıttı.


Microsoft BizSpark Programı’na dahil olan girişimciler, Microsoft yazılım araçları ve sunucu ürünlerinin lisanslarına kolay, hızlı ve ücretsiz erişme imkanı bulurken Microsoft teknolojileriyle yepyeni çözümler geliştiren dünyanın dört bir köşesindeki diğer girişimcilerle büyük bir topluluk ağı oluşturabilecek ve bu sinerjiden doğan iş fırsatlarından yararlanabilecek. Programın tanıtıldığı basın toplantısında konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan şunları söyledi: “Yazılım, en az yatırımla en fazla değerin sağlandığı bir sektör. Halen hizmetlerle birlikte ülkemiz bilişim sektörünün yaklaşık yüzde 30’unu oluşturan yazılımın sektörümüzdeki ağırlığını artırmamız gerekiyor. Microsoft Türkiye olarak Türk yazılım sektörüne verdiğimiz desteğe ve Türkiye’nin bu alanda ihracatçı konuma gelmesi için gerçekleştirdiğimiz çalışmalara bir yenisini daha Microsoft BizSpark programı ile ekliyoruz, girişimcilere güçlü araçlar sunuyoruz. Girişimci niteliklere sahip yazılım geliştiricilerimiz, Microsoft’un yarattığı teknolojilere bu program sayesinde ücretsiz olarak ulaşıyorlar. Ayrıca küresel düzeyde gelişmeleri takip etmek ve iş bağlantıları kurmak için önemli fırsatlar elde edecekler.” BizSpark programı, çeşitli Microsoft ürünleri için üretim lisansı ve teknik destek sağlayarak yeni şirketlere yardımcı olmayı hedeflerken, programa dahil olan girişimciler yazılım lisanslarını ilk üç yıl boyunca ücretsiz kullanabiliyorlar. Program ayrıca girişimcilerin dünyaya açılması için de çeşitli araçlar sunuyor. Yazılım ve uygulama geliştirenler, bilgi kaynaklarına erişim sağlayan, Microsoft uzmanları ve diğer girişimcilerle buluşmalarını sağlayan BizSpark Ağı’ndan istedikleri an yardım alabilecekler. Yapılan toplantıda Microsoft İş Ortağı Grid Telekom Burçhan Çelikyay ise projeyle ilgili olarak şunları söyledi: “Microsoft ile olan ortaklığımız kapsamında müşterilere / girişimcilere sunulan hizmette hosting, internet ve erişim sağlayıcısı konusunda bulunuyoruz. BizSpark projesi kapsamında şirketimiz kullanıcılarına gerekli kolaylığı sağlayacak ve bu hizmetten faydalanma kriterlerine uygun müşterilere ilintili hizmetler yeni hosting, sunucu barındırma, internet erişimi gibi hizmetleri yüzde 50 indirim ile sağlayacaktır. Microsoft’ un Dream Spark ve Bizpark gibi taze kan yeni girişimcilere sağladığı bu fırsatla birlikte Grid Telekom üzerine düşen tüm desteği verecektir.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun