Yaşam Tarzı 02 ARALIK 2009 / 10:42

Microsoft, siyah ekranı araştırıyor

Microsoft, son işletim sistemi Windows 7'yi etkileyen "siyah ekran" sorununu araştırdığını doğruladı.

Microsoft, son işletim sistemi Windows 7'yi etkileyen "siyah ekran" sorununu araştırdığını doğruladı.


Birçok yabancı sitedeki haberlere göre, bazı kullanıcıların sisteme girdikten sonra sistemin çöktüğünü gösteren ekranla karşılaşmalarıyla ilgili olarak Microsoft, soruna neden olduğu sanılan ve 25 Kasım'da yayımlanan son güvenlik güncellemesi hakkındaki ihbar ve bilgileri incelediğini bildirdi.

Sorunun Vista, XP ve diğer işletim sistemleri kullanıcılarını da etkileyebileceği belirtildi.

Sorun için bir yama yayımlayan yazılım firması Prevx, milyonlarca kullanıcının etkilenebileceğini ve sorunla karşılaşan kullanıcıların son çare olarak Windows'u yeniden yükleme yöntemine başvurduklarını kaydetti.

Yazılım firması, çıkardıkları yamanın her soruna iyi gelmediğini belirtirken, bir Windows güncellemesi yaptıktan veya bir virüs programı kullanmaya başladıktan sonra iki hafta içinde ekranların kararmaya başlaması durumunda bu yamanın işe yarama olasılığının yüksek olduğunu bildirdi.

Microsoft firması da sorunla karşılaşan kullanıcıların müşteri hizmetleriyle temas kurmaları gerektiğini belirtirken, sorunun neden kaynaklandığının henüz açık olmadığını kaydetti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun