Yaşam Tarzı 27 HAZİRAN 2012 / 11:28

Microsoft binası saldırıya uğradı

Microsoft binası saldırıya uğradı

Yunanistan’da, Çarşamba sabahı gerçekleşen saldırıda bir minibüsün patlamaya sebep olduğu ve giriş kısmının tamamen yandığı bilgisi verildi.Yunanistan polisinden yapılan açıklamada yaralanan ya da yaşamını yitiren kimsenin olmadığı bilgisi verildi. Saldırının gerçekleştirildiği Microsoft binası Yunanistan’ın başkenti Atina’nın kuzeyindeki Maroussi’de gerçekleşti.

Polisin verdiği bilgilerde minibüsün içinde üç kişinin yer aldığı yönünde. Aktarılan bilgilere göre zanlılar saldırıyı düzenlemeden önce binanın önünde bekleyen iki güvenlik görevlisini zorla uzaklaştırdı. Minibüs’ün alev almasının sebebininse gaz dolu tenekeler olduğu ifade edildi.

Yetkililerin açıklamalarına göre, saldırıdan önce herhangi bir ihbar yapılmadı. Şu anda Yunanistan’da bazı küçük çaplı aktivist grupların kamu binaları, bankalar ya da gücü simgeleyen heykelleri ateşe ya da küçük çaplı bombalarla zarar verdiği biliniyor. Saldırılar genelde gece yarısına doğru gerçekleşiyor ve yaralanmalara sebep oluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun