Yaşam Tarzı 27 OCAK 2016 / 16:20

Microsoft Apple News ve Flipboard ile rekabete hazırlanıyor

Yaratıcı fikirleri hayata geçirmeyi amaçlayan Microsoft Garage, News Pro adlı yeni uygulamasıyla Apple News ve Flipboard’a alternatif yaratmayı hedefliyor.

The Verge'de yer alan habere göre, Apple News ve Flipboard’a alternatif hatta rakip olarak Microsoft Garage tarafından geliştirilen News Pro uygulamasına Facebook veya LinkedIn hesap bilgileriyle giriş yapılabiliyor. Teknoloji, finans, bilim gibi konular arasından seçim yapabilecekleri News Pro uygulamasında, öne çıkan haberler de özel bir sekme üzerinden takip edilebiliyor. Bunun yanı sıra yeni konuları kontrol edebilecek yine özel bir sekme üzerinden takip edebilecek kullanıcılar, kendilerine yeni alternatifler yaratabilecekler.

Uygulamaya Facebook ve Linkedin hesapları üzerindne bağlanabilecek kullanıcılar, uygulamayı kullanırken de bu mecralardaki profillerinden yararlanacaklar. Facebook ve Linkedin profillerindeki beğeniler, paylaşımlar, profil bilgilerinden yararlanan News Pro, kullanıcılara ilgi alanlarına ait önerilerde bulunabiliyor. 

Hali hazırda ABD'de iOS'a yönelik geliştirilen uygulamanın kademeli olarak Android ve Windows platformlarına da gelmesi bekleniyor. Uygulamanın ABD dışına ne zaman çıkacağı hakkında ise henüz bir bilgi yer almıyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun