Yaşam Tarzı 12 AĞUSTOS 2010 / 08:23

Microsoft açıklarını beton yığar gibi doldurdu

Şirketten öyle bir güncelleme geldi ki, boyutu 70 megabayttan fazla.

Şirketten öyle bir güncelleme geldi ki, boyutu 70 megabayttan fazla.


Microsoft Salı günleri güncelleme yapacağını daha önceden duyurmuştu. Ancak salı günü Windows işletim sisteminin bulunduğu bilgisayarlarını açanlar kocaman bir güncellemeyle karşılaştı. Yaklaşık 70 megabaytlık güncelleme işletim sistemindeki birçok eksikliği gidermeyi amaçlıyor.

İçinde sekiz "kritik" ve altı "önemli" yamanın bulunduğu güncellemede 34 yama bulunuyordu. Açıklardan bazıları Windows Medya Oynatıcısının medya dosyalarından gelebilecek tehlikelere karşı korumasızlığını giderdi.

E-posta ile Microsoft Office dosyalarına bulaşabilecek zararlı yazılımlar engellendi. .Net Framework ve Silverlight gibi Microsoft'un çevrimiçi servislerindeki açıklar giderildi.

Microsft'un yeni güncellemesi için http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/ms10-aug.mspx adresi ziyaret edilebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun