Yaşam Tarzı 22 NİSAN 2010 / 11:27

Microsoft’un yeni sunucusunun tanıtımı yapıldı

Microsoft SQL Server 2008 R2 tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de olacak.

Microsoft SQL Server 2008 R2 tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de olacak.


Microsoft SQL Server 2008 R2, kurumlara bilginin yönetimi, erişimi ve sunumu için araçlar sunuyor. Ürün self servis yönetim ve iş zekâsı araçlarının yanı sıra bulut platformlarıyla bütünleşebilen, ölçeklenebilir mimarisiyle de büyümeye odaklı şirketlere hizmet vermeye hazırlanıyor.

Microsoft SQL Server 2008 R2 piyasayla buluşmadan önce test sürümünü 300 binden fazla kullanıcı internetten indirdi. Microsoft müşterilerinin ilgi gösterdiği yeni sürüm Mayıs 2010 itibarıyla iş ortakları kanalı üzerinden pazarla buluşacak. Bankacılıkta Temenos, üretimde PTC, perakendecilikte RedPrairie ve telekomünikasyonda Convergys gibi küresel ölçekte iş yapan yazılım evlerinin geliştirdikleri kritik iş uygulamaları için tercih ettiği Microsoft SQL Server 2008 R2, SAP, Kronos ve Epicor Software gibi dünyanın önde gelen iş çözümleri üreticileri tarafından da destekleniyor.

Microsoft Excel 2010 ve Microsoft SharePoint Server 2010, bu yeni sürümün sunduğu avantajları kurum genelinde yaygınlaştırırken, kullanıcılar yeni PowerPivot iş zekası teknolojisi ile geniş veri setlerinden ürettikleri anlamlı bilgi kümesini istedikleri ortama veya rapora taşıyabiliyor, kendi iş zekası çözümlerini hayata geçirebiliyorlar. Kurumlar artık Windows Server 2008 R2 üzerinde çalışan SQL Server 2008 R2 Datacenter sürümü ile 256 adet mantıksal işlemciye kadar genişleyebilen sistemlerde Hyper-V sanallaştırması ve Live Migration teknolojilerini kullanarak kendi sanal veri merkezlerini oluşturabilecekler. Her iki sürüm Microsoft müşterilerine özel bulut altyapılarına geçme fırsatı sunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun