Yaşam Tarzı 26 KASIM 2012 / 15:15

Michael Nyman hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor

Michael Nyman hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor

Çok yönlü yaratıcı müzik anlayışıyla tanınan Michael Nyman, 14 Aralık Cuma akşamı İstanbul Kongre Merkezi, Harbiye Oditoryum’unda gerçekleşecek konserle birlikte hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Müzik eleştirmeniyken ‘minimalizm’in adını koyan, daha sonra beste yapmaya başlayan ve yaptığı film müzikleriyle, adını koyduğu akımın temsilcisi olan Michael Nyman’ın yaptığı müzik ‘tutuculuğa karşı bir duruş’ olarak değerlendiriliyor. Bunun yanı sıra, yapıtları opera, yaylı dörtlüleri, film müzikleri ve orchestra konçertolarından oluşuyor.

Michael Nyman, Jane Campion’un 1993 tarihli ve soundtrack albüm satışı 3 milyona ulaşan ‘The Piano’ filminin müziklerinin yanı sıra, sinema severlerin de yakından tanıdığı Peter Greenaway, Jane Campion, Volker Schlöndorff, Neil Jordan ve Michael Winterbottom gibi ünlü yönetmenlerin filmleri için yaptığı müziklerle de tanınıyor.

Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri kapsamında gerçekleşecek olan Michael Nyman konseri, 14 Aralık Cuma akşamı İstanbul Kongre Merkezi, Harbiye Oditoryum’unda gerçekleşecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun