Yaşam Tarzı 06 NİSAN 2011 / 08:06

Mercedes-Benz M-Class araçlarını geri çağırıyor

Küresel çapta yapılan geri çağırmanın “cruise control” (hız sabitleyici) sistemindeki kaza riski nedeniyle yapıldığı açıklandı.

Çağrılan araçların çoğunu 2000 ile 2002 model M-Class SUV’ler oluştururken, 2000 ile 2004 model AMG performans araçlarının da küçük bir kısmı listede yer alıyor.

Küresel rakamlar açıklanmasa da Amerika Birleşik Devletleri’nde 136 bin 751, Almanya’da 50 bin aracın geri çağrılacağı Mercedes-Benz tarafından bildirildi.

Fren lambaları Mercedes-Benz tarafından değiştirilecek

Araçların geri çağrılma nedenlerini teşkil eden cruise kontrol hatası nedeniyle bugüne kadar kayda geçmiş hiçbir kaza bulunmadığını belirten Mercedes Benz ABD sözcüsü Rob Moran, hatanın fren lambalarının değiştirilmesiyle giderileceğini, bu değişimin tüm giderlerini Mercedes-Benz’in sağlayacağını açıkladı.

Bu yılın ilk yarısında geri çağırmalar sonucunda araçların tamirinin başlayacağını açıklayan Moran, müşterilerin daha detaylı olarak birkaç hafta içinde bilgilendirileceklerini ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun